Кілька слів про

Юридичні послуги з митного права

Митне право в Україні.

Юридична компанія “УНІЛАВ” надає клієнтам кваліфіковану правову підтримку з питань, що стосуються митних процедур. Наші фахівці надають повний спектр послуг щодо представництва клієнтів при митному оформленні товарів, проведенні митних перевірок та оскарженні рішень митних органів.

Завжди рекомендуємо своїм клієнтам дотримуватися вимог чинного законодавства України, особливо це стосується правовідносин в сфері дії митного права.

mytni pravo

Митне право

— це комплексна галузь права, яка призначена для регулювання суспільних відносин у зв’язку з переміщенням товарів та транспортних засобів через митний кордон України. Воно складається з норм декількох базових галузей права:  адміністративного,  фінансового та міжнародного.

Здійснення зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) для суб’єктів господарювання передбачає взаємодію з митними та іншими державними органами.

Мета юридичних послуг в сфері митного законодавства – це професійна юридична підтримка і допомога, мінімізація ризиків, а також правова допомога при виникненні різних спірних митних питань.

Консультація з митного права.

Завдяки багаторічній практиці застосування норм митного законодавства, фахівці нашої компанії мають змогу надавати фахові консалтингові послуги. Консультації надаються не тільки в офісі, а й у дистанційному режимі: телефоном, за допомогою електронної пошти, месенджерів.

mytni pravo foto 3

В рамках консультативних послуг митного адвоката ви можете вирішити питання, що стосуються:

 • акредитації суб’єктів ЗЕД та отримання дозвільних документів;
 • митного декларування товарів;
 • розробки проектів зовнішньоекономічних контрактів, інвойсів (рахунків);
 • загальної оцінки ризиків при переміщенні вантажів через кордон;
 • аналізу перспектив врегулювання митного спору шляхом позасудової медіації або в суді.

Митні спори.

Спілкування з митними органами не завжди складається конструктивно. Час, який компанія втрачає у зв’язку із затримкою на митниці, наносить серйозну втрату фінансовій діяльності. Доволі часто митні співробітники допускають ряд порушень, які адвокат з митних спорів може використати для оскарження рішень уповноважених осіб. Юридична допомога при суперечці з митницею дозволить вам успішно провести імпортну-експортну операцію, захистити інтереси компанії та мінімізувати матеріальні збитки.

Найпоширеніші порушення митного законодавства:

 • запит документів, які не передбачені законодавством, або неактуальні для вашого випадку;
 • неправильний вибір методу визначення митної вартості;
 • завищення мита;
 • неправомірна зміна коду УКТ ЗЕД;
 • відмова в прийнятті митної декларації (оформленні або пропуску товарів) через недостатність наданих документів для визначення митної вартості.

Спори з митницею найчастіше виникають з наступних питань:

 • коригування митної вартості товарів;
 • класифікація товарів, що впливає на можливість їх пропуску через митний кордон; 
 • податкові зобов’язання і застосування спеціальних торгових режимів визначення митної вартості товарів, яка впливає на розмір митних платежів (зборів та мито);
 • оскарження податкових повідомлень-рішень, винесених за результатами перевірок митними органами;
 • оскарження уніфікованої митної квитанції;
 • правомірність застосування окремих митних процедур або податкових пільг.

Досить часто митні суперечки можуть виникати через невідповідність даних, заповнених в супровідних документах, що стосуються якості та кількості товару, його коду та опису. Митні органи можуть накласти на особу, яка перевозить товар адміністративний штраф, а також конфіскувати товар і транспортний засіб, якщо є підстави вважати про наявність умисних і незаконних дій з боку відправника або перевізника.

Тому при виникненні проблемної ситуації рекомендуємо відразу звертатися за допомогою до профільного юриста. Згідно зі статтею 29 глави 4 Митного кодексу України дії, бездіяльність, рішення митних органів або окремих посадових осіб можуть бути оскаржені в установленому законом порядку. Залежно від специфіки ситуації юристи обирають позасудову процедуру розв’язання проблеми або врегулювання митного спору в судах.

Різновиди спорів у митних правовідносинах.

У сфері митних правовідносин умовно можна виділити три напрямки спорів:

 • адміністративні спори: накладення штрафів, арешт, конфіскація майна та інші санкції.
 • комерційні спори: коригування митної вартості, неправомірні рішення щодо класифікації товарів, відмова у наданні передбачених законом пільг.
 • податкові спори: неправильне нарахування ПДВ.

Юристи нашої компанії мають досвід у розв’язанні проблемних ситуацій у всіх цих напрямках. Консультації та послуги надаються для клієнтів, які знаходяться у будь-якому населеному пункті України.

Митні спори, пов’язані з коригуванням митної вартості товару.

Кількість випадків неправомірних рішень щодо коригування митної вартості зростає з кожним роком. Простій на кордоні приносить більше збитків, ніж доплата, бізнесмени мають тільки два шляхи виходу із ситуації – заплатити необхідну суму або звернутися до юриста.

Митні спори з оскарження митної вартості вирішуються як в адміністративному, так і судовому порядку.

Митні спори, пов’язані з виправлення помилок в митній декларації.

Помилки в митній декларації призводять до переплат митних платежів. Для виправлення подібних помилок та повернення коштів необхідно отримати в митному органі аркуш коригування. Як правило, вас чекає досить високий ризик відмови в отриманні такого листа.

Якою б складною не була проблема, юристи та адвокати юридичної компанії “УНІЛАВ”завжди знайдуть рішення для досягнення необхідного результату!

Юрист в митних справах – надійний захист підприємства, що здійснює ЗЕД, в митному спорі.

Підприємства і компанії, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, часто стикаються з проблемами під час перетину товарами митного кордону України. Проблеми можуть бути різноманітними: затримання вантажу митницею, завищення вартості товару при імпорті, збільшення розміру мита, вимога додаткових, не передбачених законом, документів і т.д. В таких випадках допомогти зможе тільки митний юрист.

Важливо розуміти, що захист у справах, пов’язаних із порушенням митних правил, здійснюється виключно митними адвокатами.

mytni pravo foto 4

Митний адвокат юридичної компанії "УНІЛАВ".

Адвокат з митних справ надасть юридичну допомогу з питань захисту інтересів в суді, правоохоронних органах, перед митними органами, проведе оскарження незаконних або протиправних дії чи бездіяльності посадових осіб митної служби, забезпечить допомогу в питаннях митних платежів, щодо повернення митних платежів і зборів, оформить необхідні документи у митних органах.

Адвокат з митних спорів нашої компанії має позитивний досвід, як оскарження рішення про коригування митної вартості, так і супровід протоколів про порушення митних правил за статтями порушення правил декларування товару, порушення правил переміщення товару, порушення транзитного режиму, неправильне зазначення даних при поставці товарів та інше.

Відповідальність за порушення митних правил дуже сувора:

від накладення штрафу в розмірі 100 % вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією товарів до стягнення штрафу. Така відповідальність є не співмірною з діями порушника. Адже особа не завдає державі значних збитків.

Як показує судова практика таких спорів багато, і суди також формально ставляться до розгляду таких справ. Тому в суді необхідно звернути увагу на докази, які спростують ваші порушення, доведуть неправомірні дії митних органів, встановлять виняткові обставини та незаконність дій митниці.

Наш митний адвокат проконсультує вас, вивчить документи та проаналізує вашу ситуацію, оцінить дії митних органів при складанні протоколу або прийнятті рішення про коригування митної вартості або зміну коду товару. 

Митний адвокат зменшить фінансові та матеріальні ризики, захистить ваші права і значно прискорить успішне завершення справи.

Послуги митного адвоката надаються як в досудовому порядку, так і при вирішенні митних суперечок у суді за місцем знаходження пункту митного контролю.

Послуги від юридичної компанії “УНІЛАВ” також включають в себе захист ваших інтересів при розгляді справ про контрабанду, розгляді судом кримінальних справ, пов’язаних із порушенням митного законодавства України.

Ми працюємо за офіційними договорами про надання правової допомоги. Витрати на правову допомогу ми повертаємо клієнтам через суд.

СЕРЕД КЛЮЧОВИХ ПОСЛУГ В СФЕРІ МИТНОГО ПРАВА ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ПРОПОНУЄМО:

 • консультації щодо переміщення товарів через митний кордон України в режимі експорту, імпорту, тимчасового ввезення, транзиту;
 • постановку та зняття з обліку суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності;
 • підготовку документації, контрактів;
 • експертизу документів, пов’язаних із зовнішньоекономічною діяльністю;
 • підготовка пакету документів для отримання дозволів;
 • супроводження на всіх стадіях митного контролю та оформлення товару;
 • надання податкових консультацій з метою унеможливлення неправомірних вимог митниці;
 • оскарження карток відмови в митному оформленні;
 • підготовку пакету документів, що обґрунтовують заявлену митну вартість;
 • юридичний супровід в процесі здійснення консультацій з митницею щодо визначення митної вартості;
 • формування пакету документів, спрямованих на визначення митної вартості згідно статті 55 Митного кодексу України;
 • консультування щодо оптимізації митних платежів при укладанні та виконанні зовнішньоекономічних контрактів;
 • заперечення дій митних органів відносно визначення митної вартості;
 • оскарження дій митниці в суді: повний комплекс послуг пов’язаних з представництвом у судах.
 • підготовку позовної заяви, апеляційних та касаційних скарг, представництво у судових засіданнях;
 • оскарження вимоги / рішення митних органів про сплату платежів / пені;
 • забезпечення повернення здійсненої переплати при митному оформленні товару; 
 • супроводження справи зі стягнення збитків, заподіяних незаконними діями чи бездіяльністю митних органів;
 • повернення товарів, транспортних засобів, які вилучаються митними органами та перебувають на їх збереженні під час провадження справи про порушення митних правил;
 • підготовку документів для отримання попереднього рішення про визначення коду товару;
 • представництво під час відбору взірців та здійснення досліджень;
 • отримання вилучених взірців з метою повторних досліджень в незалежній експертній установі для використання їх як доказів при оскарженні дій митниці;
 • підготовку документів для отримання попереднього рішення про країну походження товару;
 • підготовку та опрацювання документів для отримання статусу схваленого експортера;
 • опрацювання документів для отримання сертифікату про походження товару (EUR-1);
 • представництво під час перевірок наявності достатнього критерію переробки за запитами митних органів іноземних країн;
 • підготовку документів для включення товарів до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності з метою захисту прав правовласників;
 • підготовку документів у разі зупинення митницею імпортованого товару за підозрою в порушення права інтелектуальної власності;
 • представництво під час проведення виїзних та невиїзних перевірок суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності;
 • підготовку для визнання товарів гуманітарною допомогою;
 • вжиття заходів для усунення можливих зловживань при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності;
 • юридичний супровід ввезення й розмитнення товарів;
 • юридичний супровід операцій, пов’язаних із фрахтом та перевезеннями;
 • забезпечення вирішення спорів, що виникають між контрагентами та державними морськими портами.:

ВАРТІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ У СФЕРІ МИТНОГО ПРАВА

mytni pravo foto 2

Ціни на юридичні послуги для юридичних осіб у сфері митного права визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:

 • складність питання
 • час, який необхідно затратити
 • додаткові вимоги клієнта
 • накладні витрати та інше.

Звертайтеся за своєчасною допомогою до адвоката чи юриста нашої компанії. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної сфери права і ситуація вирішується просто і швидко.

Щоб отримати консультацію

Наш юрист та адвокат гарантують висококваліфіковану допомогу у вирішенні проблем клієнтів. Їхня професійна участь у процесах та справах веде до позитивного рішення на вашу користь!

Потрібен юридичний супровід

Залиште заявку на консультацію  Догори