Юридичні послуги з медичного права для пацієнтів.

Здоров’я – це найважливіше, що в нас є. А чи завжди медичні послуги, які нам надаються, відповідають встановленим стандартам? На жаль, громадяни, які звертаються до лікаря за медичною допомогою, не завжди обізнані щодо своїх прав як пацієнти та не можуть в повній мірі захистити свої права, які надані їм чинним законодавством України.

Як бути, якщо лікар поставив невірний діагноз, і це спричинило негативні наслідки для пацієнта? Що робити, якщо медичні працівники не хочуть виконувати покладені на них обов’язки? Куди скаржитися, якщо вам відмовляють у наданні медичної допомоги, на яку ви маєте повне право?

Правильний вихід із ситуації – це звернення до юриста чи адвоката, що практикують в галузі медичного права.

Медичне право – це сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, пов’язані з реалізацією прав громадян на здоров’я, зокрема, відносини між громадянином і лікувально-профілактичною установою, між пацієнтом і медичним працівником у сфері надання медичної допомоги, а також їх прав, обов’язків та відповідальності у зв’язку з проведенням діагностичних, лікувальних і санітарно-гігієнічних заходів.

yurydychni poslugy z medychnogo dlya patsiyentiv

Для того, щоб вберегти здоров’я і кошти, варто завжди:

  • ретельно обирати клініку чи лікаря, відповідно до рекомендацій, своїх можливостей і потреб;
  • чітко і точно знати свої права як споживача медичних послуг;
  • у випадку необхідності – не боятись звертатись до юриста чи адвоката!
yurydychni poslugy z medychnogo dlya patsiyentiv foto 5

ПРАВОВА ДОПОМОГА ПАЦІЄНТАМ.

Професійна юридична допомога у медичних справах включає в себе збір доказів щодо порушення прав пацієнта, а також захист його законних інтересів у суді.

Доведення провини лікаря чи медичного закладу (лікарську недбалість або медичну помилку) – це справа, яка потребує спеціальних знань. Для цього потрібний кваліфікований фахівець, який зможе правильно скласти скарги і розіслати запити в різні медичні заклади. Юридично грамотно складена скарга інколи призводить до вирішення питання в досудовому порядку, а професійно оформлений запит сприяє отриманню конкретної відповіді, що містить необхідні для справи відомості.

Слід пам’ятати, що при зверненні пацієнта до суду з позовом на медичний заклад не треба сплачувати судовий збір.

Потрібно обов’язково враховувати те, що позови щодо медичних установ і їх представників мають певні особливості. Головною особливістю є проведення судово-медичної експертизи. Особи, відповідальні за експертизу, заздалегідь попереджені про кримінальну відповідальність за підробку результатів або їх неточність. У залі суду експертам можуть ставити питання як суддя, так і сторони спору. Все це допомагає точніше і швидше з’ясувати обставини справи та винести справедливий вирок. Тому важливо підібрати питання, відповіді на які доводили б правоту позивача. З цим може впоратися тільки професійний медичний адвокат.

Перед подачею позову в суд необхідно грамотно підібрати аргументи й докази на свій захист, переконатися в тому, що всі документи оформлені відповідно до вимог чинного законодавства. Тільки після цього можна розраховувати на успішне вирішення вашої проблеми.

Притягнення лікарів до відповідальності.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

yurydychni poslugy z medychnogo dlya patsiyentiv foto 4

З практики можемо сказати, що найбільш поширеними випадками притягнення лікарів до відповідальності, є наступні:

  • ненадання лікарем медичної допомоги особі, яка в цього потребувала;
  • неналежне виконання своїх обов’язків, особою, яка є працівником в сфері медицини або ж фармацевтом;
  • розголошення лікарської таємниці;
  • здійснення лікувальної діяльності без достатніх правових підстав для цього.

Юристи та адвокати юридичної компанії “УНІЛАВ” мають великий досвід захисту прав клієнтів, які постраждали від помилок і недбалості медперсоналу.

У розділі II кримінального кодексу України “Злочини проти життя і здоров’я особи” перелічено більшість «медичних» злочинів. Серед них:

  • неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило зараження особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби (ст. 131 ККУ);
  • розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби (ст. 132 КК України);
  • незаконне проведення аборту (ст. 134 КК України) – у разі, якщо медичний працівник не має спеціальної медичної освіти;
  • незаконна лікувальна діяльність (ст. 138 КК України) – заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу, здійснюване особою, яка не має належної медичної освіти;
  • ненадання допомоги хворому медичним працівником (ст. 139 КК України);
  • неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником (ст. 140 КК України);
  • порушення прав пацієнта (ст. 141 КК України);
  • незаконне проведення дослідів над людиною (ст. 142 КК України);
  • порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини (ст. 143 КК України);
  • насильницьке донорство (ст. 144 КК України);
  • незаконне розголошення лікарської таємниці (ст. 145 КК України).

Випадків притягнення медичних працівників до кримінальної відповідальності, а тим більше винесення щодо них обвинувального вироку в Україні є досить мало. Лікаря можна притягнути до відповідальності, але для цього мають бути такі чотири складові:

  1. Неправомірність поведінки медика (бездіяльність також відноситься до цього пункту).
  2. Причинно-наслідковий зв’язок між діями медика та заподіяної шкодою.
  3. Шкода – чи то фізична, чи то моральна, чи то естетична.
  4. Вина (з необережності чи умислу).
yurydychni poslugy z medychnogo dlya patsiyentiv foto 3

Коли подавати до суду на дії або бездіяльність лікаря або медичної установи?

Суди неохоче розглядають справи, пов’язані з медичним правом тому варто звернутись за допомогою до адвоката чи юриста. Перш, ніж подавати позов, необхідно визначити для себе, яка причина заподіяння шкоди здоров’ю:

  • непрофесійне, протягом важкого захворювання, лікування;
  • недоліки лікувально-діагностичного процесу (халатність лікаря чи іншого медичного персоналу, лікарські помилки та інше);
  • нещасний випадок у медицині.

Підставою для задоволення судового позову можуть бути тільки недоліки лікувально-діагностичного процесу, що призвели до заподіяння шкоди здоров’ю пацієнта. Справу буде вирішено на вашу користь, якщо обґрунтованість претензії до лікаря або медичному закладу буде підтверджена та доведена за допомогою адвоката. Це дасть вам можливість не тільки повернути всі витрати на лікування та реабілітацію, а й отримати відшкодування морального збитку. Тому, перед зверненням до суду радимо звернутися до юриста з медичного права та отримати юридичну консультацію з будь-яких медичних та юридичних питань.

Юрист з медичного права.

В Україні кількість незадоволених пацієнтів зростає з кожним днем. Це пояснюється тим, що законодавство України стосовно медичної діяльності є недосконалим. Багато медичних установ працюють порушуючи права інших, а більшість пацієнтів не знає, що мають повне право на юридичний захист в даній сфері.

yurydychni poslugy z medychnogo dlya patsiyentiv foto 2

Порушення прав пацієнтів і заподіяння шкоди здоров’ю в медичних установах або бездіяльність медичного персоналу є основними причинами, які спонукають до звернень до юриста з медичних питань.

Заподіяння шкоди здоров’ю виникає внаслідок вчинення необережних або навмисних дій (бездіяльності) і виражається в порушенні функцій або цілісності органів і тканин людини.

Таку заподіяну шкоду здоров’ю поділяють на 3 види:

Легка шкоду здоров’ю – це шкода, яка викликала короткочасний розлад здоров’я, зокрема, у вигляді порушення функцій будь-якого органу або втрату загальної працездатності до 10% або захворювання тривалістю від 6 до 21 дня.

Шкода здоров’ю середньої тяжкості – це небезпечна для життя шкода, яка фактично спричинила тривалий розлад здоров’я (захворювання або порушення функцій будь-якого органу терміном понад 3 тижні) або значну втрату загальної працездатності (від 10 до 33% від загальної працездатності).

Тяжка шкода здоров’ю – шкода, небезпечна для життя чи що спричинила за собою втрату слуху, мови, зору (в тому числі, на одне око) або будь-якого органу або втрату органом його функцій (втрата ноги, руки, параліч), непоправне пошкодження обличчя. До тяжкої шкоди здоров’ю відноситься також заподіяння шкоди, що викликає розлад здоров’я із втратою загальної працездатності більш ніж на 33% або повною втратою професійної працездатності або спричиняє психічний розлад, переривання вагітності, захворювання наркоманією або токсикоманією.

Послуги, які надає медичний юрист для пацієнтів:

  • кваліфіковані консультації з питань, що стосуються медичного права;
  • правова оцінка медичних документів;
  • подання скарг та повідомлень до медичної установи;
  • підготовка всього необхідного пакету документів для подання до суду (клопотання, позовні заяви, тощо).

Юрист з медичного права компанії “УНІЛАВ” володіє не тільки знаннями в медичному праві, а також в окремих частинах цивільного, кримінального та адміністративного, які тісно пов’язані з медичним.

yurydychni poslugy z medychnogo dlya patsiyentiv foto 1

Кваліфікований адвокат у сфері медичного права - надійний захист ваших прав у суді!

Надання медичних послуг здійснюють в основному професіонали та фахівці своєї справи. Ми завжди на це сподіваємося, коли приходимо до медичного закладу. Хоча, на превеликий жаль, не усі лікарі добросовісно відносяться до своєї роботи, що інколи призводить до непоправних наслідків для здоров’я, а іноді і життя пацієнта.

Проблема юридичної відповідальності медиків за неналежне надання медичної допомоги та інші професійні правопорушення потребує наявності фахових знань та участі адвоката при притягнені лікарів до відповідальності в суді.

Судовий розгляд – досить складний процес, який потребує багато часу та необхідність володіння певними навиками та знаннями. Перед тим, як іти до суду потрібно впевнитись у тому, що позовні вимоги досить обґрунтовані, заява процесуально правильно оформлена та справа має шанси на успіх, слід звертатися за консультацією до адвоката, який спеціалізується у сфері медичного права.

До відповідальності можна притягнути не лише конкретного лікаря, але й лікувальний заклад, лікарі якого порушують права пацієнтів. Такий заклад можуть позбавити ліцензії на лікувальну практику або зобов’язати через суд відшкодувати збитки, заподіяні пацієнту.

До основних послуг адвоката у сфері медичного права входять:

  • консультування з питань, пов’язаних з заподіянням шкоди пацієнту та її компенсації;
  • підготовка та подання необхідних документів;
  • оскарження будь-яких неправомірних дій лікаря;
  • представництво інтересів пацієнтів у судовому процесі;
  • оскарження дій або бездіяльності посадових осіб закладів охорони здоров’я;
  • оскарження дій з приводу розголошення лікарської таємниці.

Медичний адвокат буде домагатися:

  • повної компенсації сплаченого лікування і діагностики;
  • оплати медичних препаратів;
  • надання можливості для доліковування;
  • компенсації моральної шкоди у справі, де присутня лікарська помилка;
  • повернення решти витрат, пов’язаних з лікуванням і діагностикою, у справі, де присутня лікарська помилка.

Медичний адвокат при вирішенні спорів, пов’язаних з неналежним лікуванням, лікарськими помилками, незаконними діями персоналу медичних установ та інше, завжди здатний надати фахову юридичну допомогу і захистити інтереси пацієнта як в залі суду, так і за його межами.

У разі неналежної якості діагностики та лікування, виявлення медичних помилок або некоректного ставлення персоналу – адвокат з медичного права юридичної компанії “УНІЛАВ” готовий захистити вас в судовому або досудовому порядку.

СЕРЕД КЛЮЧОВИХ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ З МЕДИЧНОГО ПРАВА ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ПРОПОНУЄМО:

  • надання комплексних консультацій юриста чи адвоката для роз’яснення положень чинного законодавства України в сфері медичного права;
  • правовий аналіз договірних відносин у сфері медицини (медична страховка, договір про медичне обслуговування);
  • представництво інтересів пацієнта в претензійних спорах (підготовка претензії, проведення переговорів з керівництвом лікувального закладу);
  • організація незалежної судово-медичної експертизи, формулювання питань для судово-медичної експертизи;
  • захист пацієнтів від висунутих претензій, незалежно від медичної галузі і складності справи;
  • представництво інтересів потерпілого на стадії порушення кримінальної справи, попередньому слідстві, кримінальному судочинстві;
  • юридичний супровід пацієнта в судах всіх інстанцій та юрисдикцій при заподіянні шкоди здоров’ю, не якісному наданні медичних послуг тощо;
  • встановлення факту наявності лікарської помилки, медичної недбалості, розголошення конфіденційної медичної інформації чи лікарської таємниці;
  • відшкодування заподіяних життю та здоров’ю збитків;
  • стягнення компенсації за неправильний діагноз та неправильне лікування при наданні медичної допомоги;
  • стягнення компенсації та притягнення до відповідальності за порушення лікарської таємниці (розголошення діагнозу);
  • стягнення з медичних установ матеріальної і моральної (немайнової) шкоди при заподіянні шкоди здоров’ю пацієнта;
  • повна компенсація вартості діагностики, лікування та реабілітації
  • оскарження рішень суду першої інстанції в апеляційному і в касаційному порядку

В рамках надання даної послуги наша юридична компанія має значний досвід і ми можемо гарантувати вам успішний результат з мінімальною затратою сил і часу.

ВАРТІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ З МЕДИЧНОГО ПРАВА ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ.

yurydychni poslugy z medychnogo dlya patsiyentiv foto 8

Ціни на юридичні послуги з медичного права для пацієнтів визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:

  • складність питання
  • час, який необхідно затратити
  • додаткові вимоги клієнта
  • накладні витрати та інше.

Звертайтеся за своєчасною допомогою до адвоката чи юриста нашої компанії. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної сфери права і ситуація вирішується просто і швидко.

Питання - Відповіді

Що робити, якщо платні послуги надали неякісно?

Закон “Про захист прав споживачів” регламентує захист прав пацієнта при наданні платних медичних послуг. В ньому сказано, що медична установа повинна безкоштовно усунути недоліки, що виникли під час проведення лікувальних процедур, або зменшити їх вартість – вибір за пацієнтом. Пацієнт може наполягти на повторному проведенні лікування, якщо воно не принесло гарантованих лікарем результатів з першого разу. Він також може розірвати договір з медичною установою і вимагати повернення коштів, якщо якість послуг здається йому незадовільною.

Заява про повернення грошей, зменшення ціни або повторне лікування подається письмово на ім’я керівника медустанови. Відповідно до закону «Про захист прав споживачів», претензії з медичних послуг повинні бути задоволені протягом 10 днів. Якщо цього не відбулося, то можна подати позов до суду і вимагати не тільки повернення грошей, але і сплату штрафу, компенсацію витрат на лікування та за моральну шкоду.

Чи завжди потрібно замовляти медекспертизу?

У більшості випадків для доказу правоти пацієнта потрібен висновок незалежних експертів. Але експертиза коштує недешево. Наш юрист у сфері медичного права допоможе вирішити чи замовляти експертизу в вашому випадку або просто провести діагностику в медцентрі. На суді адвокат вимагатиме стягнути вартість експертизи з винних.

 

Куди звернутися, якщо вам відмовили допомогти в поліклініці чи лікарні?

Всім, хто постраждав від недбалості лікарів, юрист з медичного права радить звертатися відразу до суду. Відмова прийняти пацієнта в поліклініці, відправити бригаду «швидкої допомоги» за викликом, госпіталізувати при наявності показань – все це кримінальні злочини, передбачені статтею 167 КК України «Халатність». До неї потрібно апелювати, якщо пацієнту нашкодили навмисно через некомпетентність або недбалість. Якщо в результаті дій лікаря пацієнт серйозно постраждав або помер, медпрацівникам загрожує тюремний термін, якщо відбувся легким переляком – серйозний штраф. Всім, хто постраждав від недбалості лікарів, юрист з медичного права зазвичай радить звертатися відразу в суд.

Як можна захиститись від лікарської помилки?

Дії медпрацівників, які зашкодили пацієнтам, можна кваліфікувати за цілою низкою статей кримінального кодексу України: заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю або смерті з необережності, ненадання допомоги, несумлінне виконання посадових обов’язків. Захист прав пацієнтів в медицині здійснюється за двома напрямками: адміністративним (звернення до управління з охорони здоров’я) та правовим (прокуратура, суд).

Яким може бути покарання за розголошення лікарської таємниці?

Згідно зі статтею 182 КК України «Порушення недоторканності приватного життя», розголошення інформації про діагноз, стан, методи лікування, прогноз, призначені ліки є ознакою некомпетентності медпрацівника. За рішенням суду його можуть звільнити з організації і заборонити займатися лікувальною справою. Юрист допоможе пацієнту, чию інформацію оприлюднили без його згоди, домогтися компенсації моральної шкоди.

Щоб отримати консультацію

Наш юрист та адвокат гарантують висококваліфіковану допомогу у вирішенні проблем клієнтів. Їхня професійна участь у процесах та справах веде до позитивного рішення на вашу користь!

Потрібен юридичний супровід

Залиште заявку на консультацію



    Догори