Кілька слів про

Юридичні послуги по стягненню заборгованості або відшкодуванню збитків

СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ АБО ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ В УКРАЇНІ

Порушення домовленостей, до яких сторони дійшли у договорі, може тягнути за собою відшкодування певних коштів. У юридичні практиці це вважається відшкодуванням збитків. Згідно з Цивільним кодексом України збитками є втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода). Також у чинному законодавстві України вказано й те, що збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Юристи «УНІЛАВ» забезпечать вам належний правовий супровід з відносин пов’язаних з відшкодуванням збитків: професійно, добросовісно та швидко!

Styagnennya zaborgovanosti abo vidshkoduvannya zbytkiv

Питання повернення майна та грошових коштів і пов’язані з цим конфлікти стали невід’ємною частиною життя сучасного суспільства. Різноманітні кризи, неповернені кошти за кредитними договорами, борговими розписками та договорами позики, різного роду шахрайство — все це результат несумлінного виконання сторонами своїх боргових зобов’язань. Повернення боргів, як один з елементів юридичної практики, має свої специфічні особливості.

Представництво інтересів у справах майнового характеру включає допомогу у стягненні матеріальної (прямі збитки, упущена вигода) та моральної шкоди, притягнення до майнової відповідальності за невиконання зобов’язань шляхом нарахування штрафів, передбачених як договором, так і чинним законодавством, відшкодування витрат на юридичну допомогу за рахунок особи, яка порушила права.

Стягнення заборгованості.

Юридична компанія “УНІЛАВ” надає повний комплекс послуг і професійний супровід справ по стягненню заборгованості з фізичних або юридичних осіб. Комплексний підхід до повернення боргу юристами та адвокатами забезпечить позитивний результат справи. Це збереже ваш час, захистить від нервових зривів, приведе до ефективного повернення заборгованості в максимально короткі терміни. Ми керуємося Законодавством України, працюємо тільки законними методами.

Як стягнути борг?

Потрібно поступити наступним чином:

 • проконсультуватися у фахового юриста чи адвоката компанії “УНІЛАВ” (по телефону або через форму зворотного зв’язку).
 • з’ясувати ціну послуги, погодити подальші дії.
 • дізнатися, які необхідно зібрати та надати документи для вирішення проблеми.

Візьміть до уваги, що грошові витрати з повернення боргів оплачує замовник послуги. Але можливе подальше відшкодування витрат винуватцем-боржником.

Як вирішуються справи по стягненню заборгованості нашою компанією?

 1. Детальний аналіз ситуації по заборгованості, аналіз наданих замовником документів. Оцінка ситуації.
 2. Побудова лінії правового захисту, в основі якої знаходиться нормативна база України. Додатковий збір необхідних документів, якщо знадобиться.
 3. Зустріч адвоката з боржником і донесення йому переваг по врегулюванню повернення боргу на досудовому етапі. У разі відмови боржника підготуємо документи для судового розгляду: позовні заяви, розрахуємо заборгованість з урахуванням пені, інфляції і так далі, враховуючи усі можливості чинного законодавства.
 4. Супроводжуємо процес на судовому етапі, що можливо без присутності замовника послуги.
 5. Супроводжуємо виконавче провадження по примусовому поверненню грошових коштів.

Досить часто справа не доходить до судового стягнення заборгованості, а при правильно проведеній роботі юриста повернення боргу відбувається на досудовому етапі.

Перед зверненням до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості необхідно зібрати якомога більше інформації про боржника, оцінити перспективу справи та розглянути можливість накладення арешту на майно боржника. 

З кого відбувається стягнення боргу?

 • з фізичних осіб;
 • з неплатників аліментів;
 • з винуватців ДТП;
 • з юридичних осіб;
 • з позичальників банків;
 • зі страхових компаній;
 • з компаній, підприємств, установ та організацій.

Кредитні борги

Люди часто беруть кредити у банках, гроші в позику та не читають умови угоди, призначені для користувача. Це призводить до виникнення труднощів при поверненні грошової позики. Саме в таких ситуаціях без послуг кредитного юриста не обійтися.

Кредитний юрист допоможе вирішити наступні питання:

 • підібрати найбільш вигідні умови кредиту;
 • переукласти договір з кредитною установою на інших умовах;
 • розглянути можливість сплати боргу частинами;
 • реструктуризації боргу;
 • захист від неправомірних дій з боку колекторів;
 • повернути незаконно отримані з вас штрафи, пені, комісії;
 • провести підготовку позовної заяви до суду;
 • представляти ваші інтереси, як боржника, в усіх інстанціях.

Звертайтеся з будь-якими питаннями про стягнення боргу. Ми завжди готові захистити ваші права та інтереси. Юристи та адвокати нашої компанії пропонують послуги із стягнення боргу у вашому місті з фізичних та юридичних осіб щодо оренди, аліментів, кредитів, мікропозик, векселів, страхових, членських і обов’язкових внесків та інші.

Правова допомога фізичним особам.

З практики можемо сказати, що кредиторами фізичні особи найчастіше виявляються по відношенню до роботодавців. А боржниками вони стають – коли перестають сплачувати кредити.

Styagnennya zaborgovanosti abo vidshkoduvannya zbytkiv foto 1

Стягнення заборгованості по заробітній платі.

Юристи рекомендують почати стягнення боргів із зарплати з звернення до комісії по трудових спорах і в державну інспекцію праці. Комісія по трудових спорах розглядає скарги громадян протягом 10 днів, трудова інспекція – протягом одного місяця. Якщо рішення цих органів не вплинуть на роботодавця, можна відправляти йому претензію про стягнення заборгованості, на основі якої складається позовна заяву в суд. Практика показує, що більшість роботодавців не чекають примусового стягнення зарплати.

Послуги по стягненню простроченої заборгованості.

Коли позичальник перестає платити кредит, банк запускає процедуру повернення боргу. Більшість кредитних організацій намагаються домовитися зі своїм клієнтом, змінивши графік платежу чи проводять реструктуризацію боргу. Якщо це не допомагає, банк звертається до колекторів або відразу в суд. Коли суд винесе постанову про стягнення заборгованості щодо позичальника, починається виконавче провадження.

Так само здійснюється примусове стягнення заборгованості, якщо позика була взята у фізичної особи (коли одна людина позичила гроші іншій), або у юридичної особи не зі сфери фінансів (коли компанія надала позику своєму співробітникові).

Рекомендуємо ходити на зустрічі з представниками кредитора і на судові засідання, тому що рішення у справі по стягненню заборгованості можуть прийняти заочно.

Якщо у боржника є поручитель, суд може винести постанову про солідарне стягнення заборгованості зі всіх поручителів, а також з будь-якого з них на свій розсуд. Якщо ви опинилися в ролі поручителя, не ігноруйте вимоги приставів, відразу починайте переговори про найкомфортніший для вас спосіб виплати за виконавчим листом.

Наші юристи допоможуть стягнути борг, якщо позичальник відмовляється платити. Також ми допоможемо знайти правильне рішення тим, хто не знає, як задовольнити вимоги кредитора.

Телефонуйте до нас, щоб:

 • оцінити перспективи стягнення заборгованості;
 • провести ефективні переговори з боржником (кредитором);
 • домогтися відстрочки або розстрочки виплати, реструктуризації;
 • скласти претензію або позовну заяву до суду;
 • отримати кваліфікований захист в суді.
Styagnennya zaborgovanosti abo vidshkoduvannya zbytkiv foto 2

Відшкодування збитків.

Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної, а також шкода, завдана майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Збитки – це втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні, або прямі збитки) та/або доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода, або непрямі збитки).

Моральна шкода – втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Відшкодування моральної шкоди відбувається тоді, коли громадянину завдано фізичні й моральні страждання. Їх оцінка суто індивідуальна, але збір доказів та обґрунтування в суді розміру грошової компенсації може зробити лише фахівець у галузі права.

Досить часто у разі заподіяння шкоди, виникають й інші збитки – недоотримані доходи, які громадянин міг отримати при нормальному перебігу обставин, різні додаткові витрати. Вони також можуть бути компенсовані винною стороною. У будь-якому випадку відшкодування збитків, шкоди прямо пов’язане з встановленням провини того, хто їх заподіяв. Без цього відшкодування збитків, шкоди потерпілому неможливе, за винятком випадків прямо обумовлених у законі (наприклад, заподіяння шкоди джерелом підвищеної небезпеки, діями і рішеннями органів попереднього розслідування, суду тощо).

Без допомоги юриста довести в суді вину заподіювача шкоди, причинно-наслідковий зв’язок, розрахувати й обґрунтувати розмір заподіяного збитку, шкоди і збитків дуже складно. Допомога юриста дасть змогу уникнути фатальних помилок і отримати належне вам відшкодування в повному обсязі.

Юрист надасть вам кваліфіковану юридичну допомогу у спорах про відшкодування збитків і втрат, завданих майну, здоров’ю та особистості, в тому числі у справах про:

 • відшкодування шкоди в результаті пошкодження будь-якого виду майна, у тому числі квартир, заміських будинків, дач в результаті дії інших осіб;
 • відшкодування збитку при затопленні квартири;
 • відшкодування шкоди в результаті пожежі;
 • відшкодування збитку при неякісному виконанні робіт (наданні послуг), у тому числі при ремонті квартири, автомобіля, іншого майна;
 • відшкодування шкоди після ДТП;
 • відшкодування шкоди життю і здоров’ю;
 • відшкодування збитків, заподіяних внаслідок незаконних дій (бездіяльності) державних органів, органів місцевого самоврядування або посадових осіб цих органів;
 • відшкодування збитків у зв’язку з неналежним виконанням зобов’язань за договором.

Заподіяння шкоди тягне стягнення з їх заподіювача відшкодування збитків, відшкодування моральної шкоди, відшкодування матеріальної шкоди, відшкодування упущеної вигоди, виплати неустойки, інших, передбачених законодавством виплат.

Відшкодування збитків – одна з найпоширеніших санкцій в юридичній практиці. Завдані збитки поділяються на матеріальні та моральні. Наприклад, якщо внаслідок чиїхось дій було пошкоджено або втрачено майно, той, хто заподіяв збитки, зобов’язаний повністю їх відшкодувати.

Відшкодування збитку може відбуватися як в добровільному порядку – при досудовому врегулюванні конфлікту, так і примусовому – за рішенням суду.

Справа про добровільне відшкодування збитків вирішується без звернення до державних органів. Однак консультація юриста і його допомога під час мирних переговорів необхідна: грамотний адвокат допоможе захистити ваші інтереси і досягти потрібного результату.

У разі, якщо особа, яка завдала збитків, відмовляється відшкодувати їх або ж, на думку потерпілого, занижує розмір компенсації, домагатися захисту своїх прав необхідно звертанням до суду.

Після судового рішення на користь позивача матеріальні збитки відшкодовуються поверненням аналогічного майна або ж виплатою його вартості. Крім того, судом може бути призначена грошова компенсація по відшкодуванню моральної шкоди. У позовній заяві, яка подається до суду, вказується, відшкодування якого збитку вимагає потерпілий: матеріального, морального або ж і того, і іншого.

Щоб домогтися відшкодування матеріального збитку в суді, також потрібна допомога адвоката. Юристи нашої компанії проконсультують вас з усіх питань, що стосуються відшкодування збитку, оцінять заподіяну шкоду, допоможуть скласти позовну заяву і підготувати інші необхідні документи, вироблять правильну стратегію поведінки в суді, забезпечать повний юридичний супровід справи і проконтролюють виконання судового рішення.

СЕРЕД КЛЮЧОВИХ ПОСЛУГ В СФЕРІ СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ АБО ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ ПРОПОНУЄМО:

 • надання консультацій з питань боргових зобов’язань, розробка тактики ведення справи і побудови взаємин з боржником;
 • вирішення питання про стягнення заборгованості в позасудовому порядку (шляхом укладення мирової угоди про стягнення боргу, договору про реструктуризацію і т.д.);
 • підготовка та аналіз документів щодо передачі грошових коштів у борг;
 • дослідження доказової бази стягувача боргу: аналіз договору позики, інших документів, що свідчать про утворення боргу, боргової розписки, тощо;
 • стягнення боргу (в тому числі за розпискою);
 • правова експертиза документів, ознайомлення з матеріалами справи в суді;
 • підготовка і подання пакету документів до суду
 • складання позовної заяви про відшкодування матеріальної та моральної шкоди (заперечень на позовну заяву, апеляційної, касаційної скарг);
 • представництво в судовому процесі, оскарження рішень у вищих інстанціях на всіх стадіях судового процесу;
 • участь у ході виконання рішення суду в органах державної виконавчої служби;
 • спростування недостовірної інформації;
 • захист честі, гідності, ділової репутації;

ВАРТІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ У СФЕРІ СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ АБО ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ

trudovi pravovidnosyny ta spory foto 2

Ціни на юридичні послуги для фізичних осіб у сфері стягнення заборгованості або відшкодування збитків визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:

 • складність питання
 • час, який необхідно затратити
 • додаткові вимоги клієнта
 • накладні витрати та інше.

Звертайтеся за своєчасною допомогою до адвоката чи юриста нашої компанії. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної сфери права і ситуація вирішується просто і швидко.

Щоб отримати консультацію

Наш юрист та адвокат гарантують висококваліфіковану допомогу у вирішенні проблем клієнтів. Їхня професійна участь у процесах та справах веде до позитивного рішення на вашу користь!

Потрібен юридичний супровід

Залиште заявку на консультацію  Догори