Реєстрація бізнесу для іноземців в Україні.

Відповідно до Конституції України іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, – за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Ця гарантія також стосується і права на підприємницьку чи господарську діяльність іноземців та осіб без громадянства.

За останні роки Україна прийняла безліч іноземних підприємців, які обрали нашу країну для започаткування та розвитку свого бізнесу. Як наслідок, виникає питання: яким чином реєструвати бізнес? Нашим завданням є оцінка того, що буде вигідно та зручно саме у вашому випадку, а після – прояснити ситуацію як при відкритті ФОП, так і при реєстрації ТОВ. З нами започаткування бізнесу в Україні стане простим і зрозумілим, а головне – буде відповідати саме вашим потребам.

reyestratsiya biznesu dlya inozemtsiv v Ukrayini

Причини для відкриття бізнесу саме в Україні:

  • простота реєстрації бізнесу – компанію в Україні можна зареєструвати за 1 день;
  • прекрасне географічне положення, яке робить зручними поставки товару з та в безліч країн Європи і Азії;
  • низькічі податкові ставки;
  • державна підтримка в окремих сферах бізнесу;
  • вартість життя в рази дешевше ніж в Америці чи Європі;
  • започаткування бізнесу фізичною особою дає можливість в подальшому отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні на підставі Дозволу на роботу, та інше.

Давайте зараз розберемось, в якому саме вигляді реєструвати бізнес в Україні іноземцю та яких підводних каменів очікувати в процесі.

reyestratsiya biznesu dlya inozemtsiv v Ukrayini foto 5

Реєстрація бізнесу в Україні як ФОП і ТОВ: що вибрати?

Законодавство України дозволяє широкий вибір організаційно-правових форм для ведення господарської діяльності на території України. Складна процедура реєстрації компанії в Україні насправді є простим алгоритмом дій, який досконально знають і проводять наші юристи. Головне – правильно зрозуміти, що буде оптимальним варіантом для старту вашого бізнесу та його розвитку.

Коли вигідно відкрити ФОП в Україні при започаткуванні бізнесу іноземцем?

Щоб зареєструвати ФОП в Україні іноземцю потрібно підтвердження законного перебування на території України. Тобто реєстрація ФОП вимагає отримання посвідки на прожиання. Для цього потрібні підстави, наприклад, шлюб з резидентом або дозвіл на роботу.

Що стосується оподаткування ФОП, то група та система оподаткування будуть залежати від виду діяльності, яким ви збираєтеся займатися. ФОП-іноземець може стати платником єдиного податку, ставка якого становить всього 5%.

Переваги ФОП:

  • проста звітність для ФОП.
  • немає необхідності в наявності юридичної адреси, але для іноземця необхідно місце прописки, за яким і будуть реєструвати ФОП;
  • немає необхідності виплачувати собі заробітну плату.

Недоліки ФОП:

  • ФОП не можна продати або передати іншій особі;
  • ФОП відповідає за зобов’язаннями перед контрагентами своїм особистим майном;
  • Для ФОП існують певні обмеження по видам діяльності та кількості найманих працівників;
  • іноземцю для реєстрації ФОП в Україні потрібна посвідка на проживання або інший дозвільний документ на перебування в країні.

Вибір ФОП найчастіше вигідний в тому випадку, якщо вже є підстави для легального перебування в країні і ви плануєте працювати в основному з фізичними особами-контрагентами.

Коли вигідно відкрити ТОВ при відкритті бізнесу в Україні для іноземця?

Переваги ТОВ:

  • можливість працювати з великими інвесторами, юридичними особами;
  • товариство з обмеженою відповідальністю відповідає за своїми зобов’язаннями тільки капіталом ТОВ (щоб зареєструвати ТОВ в Україні не встановлено мінімального розміру статутного капіталу, зазвичай це 1000 грн);
  • при реєстрації ТОВ в Україні іноземць стає повноцінним власником компанії, а після отримання дозволу на працю – отримує офіційну підставу на проживання в Україні;
  • при необхідності бізнес у формі ТОВ можна продати або передати на “альтернативну ліквідацію” протягом декількох днів.

Недоліки ТОВ:

  • Необхідність мати юридичну адресу для реєстрації. Наша компанія може надати таку адресу за окремою домовленістю;
  • ведення обліку може бути складнішим, ніж у ФОП, хоча це залежить від оборотів і виду діяльності. Проблема вирішується наявністю бухгалтера в штаті або на аутсорсі;
  • процес реєстрації передбачає підготовку пакету документів: протоколу загальних зборів засновників або статуту.

Реєстрація бізнесу через товариство з обмеженою відповідальністю в Україні – це можливість і почати бізнес, і отримати підставу для легального перебування в країні.

reyestratsiya biznesu dlya inozemtsiv v Ukrayini foto 4

Фірма в Україні – це зовсім не складно, і ми розповімо вам на консультації ті нюанси, що будуть потрібні вам для її функціонування. Наша компанія також може взяти на себе бухгалтерське обслуговування вашої фірми на необхідний для вас строк і надати юридичну адресу для її реєстрації.

Сказати однозначно, що в таких ситуаціях підходить товариство з обмеженою відповідальністю, а в інших – фізична особа-підприємець, неможливо. Вибір залежить від безлічі факторів: бізнес-моделі, виду діяльності, вашого бачення розвитку бізнесу, наявності права на проживання в Україні, тощо.

Отримавши відповіді на ці питання, юрист нашої компанії зможе точно сказати, як діяти саме у вашій ситуації.

Етапи легалізації іноземця при відкритті бізнесу.

reyestratsiya biznesu dlya inozemtsiv v Ukrayini foto 6

Весь процес легалізації іноземця в Україні на підставі відкриття бізнесу можна розділити на наступні етапи:

1. Отримання ідентифікаційного номера платника податків.

2. Підготовка установчих документів.

3. Нотаріальне засвідчення підписів на установчих документах.

4. Відкрити ТОВ іноземному громадянину.

5. Отримання дозволу на працевлаштування.

6. Отримання посвідки на проживання.

7. Зміна директора (при необхідності).

Перші 5 етапів (отримання ІПН, підготовка установчих документів, нотаріальне посвідчення, реєстрація ТОВ, отримання дозволу на працевлаштування та навіть зміна директора) можуть бути зроблені навіть без фізичної присутності іноземця на території України. Для цього необхідно оформити на представників в Україні довіреність з правом підпису. Найкраще таку довіреність оформляти у консульстві України, це допоможе уникнути процедури легалізації документа і перекладу на українську мову. Таким чином, іноземець ще перебуваючи у своїй країні, може підготувати “основу” для свого перебування в Україні.

Також при реєстрації юрособи, багатьом іноземцям також буде цікавий той факт, що будучи власником бізнесу в Україні та оформивши при цьому дозвіл на роботу на 3 роки або на 1 рік, він отримує можливість оформити тимчасову посвідку на проживання в Україні також на 3 або на 1 рік. При цьому, багато хто помиляється, порівнюючи цю підставу для отримання посвідки на проживання з інвестуванням в економіку України 100 тисяч доларів. Насправді це абсолютно різні підстави, і реєструючи бізнес в Україні, вам не потрібно вкладати 100 тисяч доларів в статутний капітал компанії, навіть маючи в уставному капіталі 1 гривню, ви маєте право отримати дозвіл на роботу і посвідку на проживання. Це буде великою перевагою для тих, хто планує переїхати в Україну, але не має інших підстав для отримання посвідки на проживання (наприклад, шлюбу з громадянином України або навчання в Україні).

reyestratsiya biznesu dlya inozemtsiv v Ukrayini foto 3

Документи для реєстрації компанії іноземцем.

Для того, щоб зареєструвати власний бізнес в Україні, громадянин іншої країни, повинен надати певний пакет документів у відповідні органи. Дані документи відрізняються в залежності від того хто засновник фірми: фізична чи юридична особа.

Документи для реєстрації ТОВ іноземцем, якщо іноземний засновник — фізична особа:

  • нотаріальна довіреність на підписання статуту та реєстрацію всіх документів для юридичної особи;
  • копія паспорта засновника (паспорт повинен бути переведений на українську мову, також, необхідно завірити підпис перекладача нотаріально);
  • копія картки платника податків (ідентифікаційний номер, який необхідно отримати в Україні);
  • перелік запланованих видів діяльності майбутнього підприємства;
  • контактні дані іноземця.

Які потрібні документи для реєстрації ТОВ, якщо засновник нерезидент — юридична особа:

  • копія паспорта і копія картки з ідентифікаційним номером платника податків директора ТОВ та головного бухгалтера;
  • завірена нотаріально копія статуту юридичної особи-нерезидента;
  • копія документа про реєстрацію, завірена у нотаріуса;
  • копія документа, завірена у нотаріуса, яка підтверджує повноваження посадової особи;
  • нотаріальна довіреність на право підписання всіх статутних документів підприємства і здійснення інших операцій по реєстрації ТОВ для нерезидента;
  • документ, що засвідчує місцезнаходження юридичної особи-нерезидента.

Всі документи, які були видані не в Україні необхідно перевести на українську мову, а також їх апостилювати та легалізувати у консула. Підпис перекладача також має бути нотаріально завірений.

Реєстрація юридичної особи за участю фізичних осіб нерезидентів України проводиться таким же чином, що і реєстрація юридичної особи за участю фізичних осіб громадян України, за винятком підготовки додаткових документів для іноземця. Для початку реєстраційних дій необхідно:

  1. Зробити переклад паспорта своєї країни на українську мову, нотаріально засвідчити та проставити апостиль.
  2. Отримати ідентифікаційний код України, який є обов’язковим для іноземних громадян.
  3.  Визначити основні напрямки діяльності.
  • наявність приміщення (купівля/оренда), якщо приміщення буде братись в оренду, попередньо потрібно укласти договір оренди з власником;
  • підготувати кілька назв Товариства (назва повинна бути у повному та скороченому варіанті українською, російською та англійською мовами);
  • для підготовки документів необхідні будуть паспортні дані, прописка (з індексом і районом), ідентифікаційний код кожного засновника.
  • розмір і порядок формування статутного капіталу;
  • види економічної діяльності (законодавчо встановлені види, тобто конкретизація того, яким видом діяльності буде займатись підприємство);
  • контактний номер телефону, e-mail;
  • визначитися з директором.

Відповідно до законодавства, після реєстрації підприємства потрібно протягом 10 днів призначити директора, проте іноземний громадянин не може бути директором, доки не отримає посвідку на тимчасове проживання у зв’язку з працевлаштуванням. Якщо ви маєте намір бути директором товариства, то це можливо лише після реєстрації. При створенні фірми необхідно спочатку призначити керівником громадянина України, отримати дозвіл на працевлаштування іноземця, а потім змінити призначеного директора на вас.

4.   Початок реєстраційних дій.

Для державної реєстрації юридичної особи необхідно підготувати наступні документи:

  • правильно заповнений бланк заяви на реєстрацію юрособи;
  • статут;
  • рішення або протокол про його створення;
  • наказ про призначення директора;
  • засвідчений в установленному законодавством порядку переклад паспорта громадянина на українську мовою;
  • копію паспорта з перекладом;
  • копію виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Після реєстрації ТОВ на вас, як засновника, буде покладено ряд обов’язків: потрібно отримати довідку з статистики, стати на облік в податковій інспекції по місцю відкриття підприємства, відкрити банківський рахунок, виготовити печатку, призначити головного бухгалтера (ТОВ обов’язково має вести бухгалтерський облік), скласти накази про облікову політику та ведення облікових регістрів тощо.

Юридична компанія “УНІЛАВ” допоможе підібрати оптимальну схему для ведення бізнесу, отримати для нього необхідні дозволи та усунути всі перешкоди. ТЕЛЕФОНУЙТЕ!

СЕРЕД КЛЮЧОВИХ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ З РЕЄСТРАЦІЇ БІЗНЕСУ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ В УКРАЇНІ ПРОПОНУЄМО:

reyestratsiya biznesu dlya inozemtsiv v Ukrayini foto 2
  • консультації по реєстрації бізнесу для іноземців;
  • консультування щодо ведення діяльності в Україні та виходу на ринок України;
  • консультування щодо реєстрації ТОВ та ФОП в Україні;
  • підготовку всього необхідного пакету документів для реєстрації ТОВ чи ФОП для іноземця;
  • отримання індивідуального податкового номера для іноземця.
  • вибір оптимальної форми організації і реєстрації бізнесу;
  • допомогу у виборі видів діяльності фірми;
  • підготовку установчих документів компанії;
  • оформлення документів і завірення документів у нотаріуса;
  • розробку пакету документів необхідних в діяльності компанії в Україні (контрактів);
  • відкриття рахунку компанії в українському банку;
  • юридичний супровід іноземного бізнесу в Україні;
  • бухгалтерські послуги з ведення фірм з іноземними засновниками;
  • реєстрацію та захист інтелектуальної власності;
  • послуги з імміграції в Україну на підставі бізнесу;
  • отримання посвідки на тимчасове проживання;
  • отримання посвідки на постійне проживання; 
  • отримання дозволу на роботу для іноземного громадянина;
  • оформлення запрошення для іноземця;
  • отримання прописки (реєстрації) іноземця в Україні.

В рамках надання даної послуги, наша юридична компанія має значний досвід і ми можемо гарантувати вам успішний результат з мінімальною затратою сил і часу.

ВАРТІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ З РЕЄСТРАЦІЇ БІЗНЕСУ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ.

reyestratsiya biznesu dlya inozemtsiv v Ukrayini foto 1

Ціни на юридичні послуги з реєстрації бізнесу для іноземців визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:

  • складність питання
  • час, який необхідно затратити
  • додаткові вимоги клієнта
  • накладні витрати та інше.

Звертайтеся за своєчасною допомогою до адвоката чи юриста нашої компанії. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної сфери права і ситуація вирішується просто і швидко.

Щоб отримати консультацію

Наш юрист та адвокат гарантують висококваліфіковану допомогу у вирішенні проблем клієнтів. Їхня професійна участь у процесах та справах веде до позитивного рішення на вашу користь!

Потрібен юридичний супровід

Залиште заявку на консультацію



    Догори